Wizyta w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”

Dnia 6 kwietnia 2020 r., przedstawiciele projektu FRONTSH1P (H2020) Prof. Zbigniew Przygodzki, Prof. Ewa Szafrańska, dr Aneta Tylman, dr Pamela Jeziorska-Biel oraz mgr Marcin Podgórski, odbyli wizytę studyjną w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych „Orli Staw”. Celem wizyty było zapoznanie się z dobrymi praktykami realizowanymi w myśl gospodarki cyrkularnej. Do „Orlego Stawu” trafiają odpady wytworzone na terenie gmin członkowskich Związku Komunalnego Gmin „Czyste Miasto, Czysta Gmina”, który skupia 23 miasta i gminy z województwa wielkopolskiego i łódzkiego, w tym miasto Kalisz, Sieradz i Turek. To inicjatywa pożądana i bezpieczna dla środowiska, skutecznie realizująca cel kompleksowego i zgodnego z wymogami Unii Europejskiej rozwiązania problemu gospodarki odpadami komunalnymi w rejonie działania Związku.

Orli_Staw